Uşak Ortodonti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ORTODONTİK TEDAVİ İÇİN NEDEN BİR ORTODONTİSTİ TERCİH ETMELİSİNİZ?

En iyi ve en sağlıklı gülümsemeye sahip olabilmek için.

Ortodontistin uzun soluklu eğitim sürecinden gelen uzmanlığına güvenerek ideal gülümsemenize sahip olabilirsiniz. Diş hekimliği fakültesinden mezuniyeti sonrasında, ortodontistiniz 4 yıl ya da daha uzun süreli yalnızca ortodonti eğitimini içeren bir süreci başarıyla tamamlayarak bu ünvanı almaya hak kazanır. Ortodontistler profesyonel meslek hayatlarını dişler ve çenelerin ideal görünüm ve fonksiyonlarını sağlamaya adamışlardır.

Hem iyi hissetmek hem de iyi görünmek için.

Bir ortodontist tarafından tedavi edildiğinizde, dişleriniz çeneleriniz ve kaslarınızın birlikte en iyi şekilde fonksiyon görmelerine dair eğitim almış bir uzmana sahip olacaksınız. Sağlıklı bir ağız, tüm vücut sağlığınıza katkıda bulunur.

Hak ettiğiniz ve layık olduğunuz, uzmanlık gerektiren gerçek bir tedaviye sahip olabilmek için.

Kalbiniz konusunda kardiyoloji uzmanına, deriniz konusunda dermatoloji uzmanına, diziniz için ortopedi uzmanına güvenir, kendinizi emanet edersiniz. Tıp eğitimi sonrasında, yalnız kendi uzmanlık alanlarında çalışan bu uzmanlar gibi, ortodontistler de diş hekimliği fakültesinden mezun olduktan sonra ortodonti alanında uzmanlaşmak için 4-6 yıl daha eğitim görürler. Tıp alanındaki uzman meslektaşları gibi ortodontistler de yalnızca uzmanı oldukları alanda-ortodontik tedavilerle pratiklerini sınırlandırırlar. Ortodontistler ortodontik tedavi konusunda derin tecrübeye sahiptirler ve tüm bilgi, beceri ve tecrübelerini mümkün olan en iyi sonuca ulaşmanız için kullanırlar.

İdeal çiğneme fonksiyonuna sahip olabilmek için.

Isırma işlevi karmaşık bir biyolojik sistemdir. Bu sistem 32 adet dişi, alt ve üst çeneyi, diş etlerini ve kasları içerir. Sağlıklı bir ısırma fonksiyonu ortodontistin hedefidir. Bu hedefe, tüm bu elemanların ideal performans için konumlandığından emin olunduğu zaman ulaşılır.

Problemi tam olarak çözmek için.

Siz, 6 ön dişinizin çapraşık olduğunu görüyor olabilirsiniz. Ortodontist çapraşıklığınızı ve sebeplerini üç boyutta değerlendirir. Ortodontistler eğitim, tecrübe ve uzmanlıklarını ortodontik probleminizin kökenini derinlemesine araştırmak için kullanırlar. Tüm etkenleri göz önüne alarak belirleyeceği teşhisle, ortodontistler sizi sağlıklı-çekici gülümsemeye ulaştıracak kalıcı çözümü planlarlar.

Soru: Pratisyen diş hekimleri ortodontik tedavi uygulayabilir mi ve Ortodontistler gibi yüksek kalitede sonuçlar elde edebilir mi? American Journal of Orthodontics and Dentofacial Orthopedics isimli saygın ortodontik yayındaki klinik çalışmalar pratisyen diş hekimlerinin uyguladığı ortodontik tedavi sonuçlarının Ortodontistlerin sonuçlarından çok daha düşük seviyede olduğunu göstermektedir.

Malesef bazı pratisyen diş hekimleri, bir hafta sonu kursunun, diş hekimliği eğitiminin ardından 4-6 yıl süreyle fazladan uzmanlık eğitimi alan bir ortodontist ile aynı kalite ve yüksek standartta hasta tedavi edebilmeyi öğretebileceğini düşünmekedirler. Bir ortodontist tarafından tedavi gördüğünü sanan fakat gerçekte uzmanlık eğitimi almamış pratisyen diş hekimi tarafından ortodontik tedavisi yapılan hastalar için üzücü bir durum!!

Şunu bir an düşünün; Aile hekiminiz kalp ya da göz ameliyatınızı yapmayı düşünmez; branş uzmanları bu karmaşık tedavileri uygular! Nedendir bilinmez, ortodontik tedavi yapan pratisyen diş hekimleri için bu durum göz önünde bulundurulmaz! Pratisyen diş hekimi ortodontik tedavi uyguladığında, ortodontik tedavi konusunda bilmedikleri, tedavinin sonuçlarını, diş ve çenelerinizin hayatınızın kalanında ki sağlığını etkileyecektir!!!

Sık rastlanan bir hatalı uygulama, sağlıklı ve başarılı bir tedavi için daimi diş çekiminin zorunlu olduğu vakalarda, diş çekimi yapılmaksızın tüm dişler dizilmeye çalışılmakta, ön dişlerin aşırı öne fırlaklaşmasıyla dizilim gerçekleştirilmektedir. Hastalar braketleri çıkartıldığında yüzüne göre aşırı büyük bir gülümsemeye-(amerikan tabiriyle at gülümsemesine) sahip olmaktadır. Dahası dişler sağlıklı ve doğal olmayan bu fırlak konumda sabit de kalmamaktadır. Ortodontistler bu riskleri-sonuçları anlamak ve en iyi seçimleri yapmak için en iyi-eğitime sahiptirler.  

Gözlemlediğimiz bir diğer problem: çene ortopedisi, ("genişletme ve büyüme modifikasyonu prosedürleri) kritik öneme  sahiptir; bununla birlikte, yanlış zamanda, yalnış hastada, yanlış kişiler tarafından, yanlış şekilde yapılırsa ya da gerekmemesine rağmen yapılırsa ciddi sağlık problemlerine sebep olabilmektedir.

Sonuç olarak, ortodontik tedavinizin ilk seferde muntazam şekilde yapılmasını istiyorsanız bir Ortodontiste başvurmalısınız, çünkü Hiçkimse iki kez ortodontik tedavi görmek istemez!!!

Klinik
Dr.Hüseyin Naci Canbuldu
ÇalışmaSaatleri-Adres-Kroki
Randevu

Ortodontik Tedavi
Erken Ortodontik Tedavi
Çocuk ve Gençlerde tedavi
Yetişkinlerde ortodontik tedavi
Braket çeşitleri
Ortodontide diş çekimi
Hızlı üst çene genişletmesi
Ortognatik cerrahi
Ortodontinin faydaları
Pekiştirme dönemi
Sık rastlanan problemler
Öncesi sonrası
Foto galeri
Video galeri

Yeni Hastalar için
Neden Ortodontist?
Tedavi oldum da ne oldu?
İlk randevu
Tedavi İhtiyacı
Ortodontide acil durumlar
Ödeme seçenekleri
Sık sorulan sorular
Kaçınılacak besinler
Ağız bakımı
Randevu talebi
Tıbbi Bilgi Formu
İletişim formu
Ortodonti Sözlüğü
Tavsiye et-Doktorlar için
Tavsiye et-Hastalarımız için

Yeni Teknolojiler
Incognito ve lingual ortodonti
Insignia
Invisalign
Damon sistemi
In-ovation
Geçici ankraj apareyleri
Yumuşak doku lazeri
Smartclip
Ice
Zoom

Eğlence
Renk seçimi
Oyunlar

İletişim
İletişim bilgileri ve kroki
Randevu talebi
İletişim formu
Tavsiye et-Doktorlar için
Tavsiye et-Hastalarımız için
Copyright © 2013   ORTODONTİST DR. Hüseyin Naci CANBULDU