Uşak Ortodonti

incognito braketler

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Incognito ve lingual ortodonti
incognito braketler

Lingual ortodonti, dişlerin arka kısımlarından uygulanan bir ortodontik tedavi yöntemidir. İncognito tedavisi ise lingual ortodonti de kullanılan yöntemlerden birisinin piyasa ismidir. Tıpkı lingual ortodontideki diğer yöntemler gibi incognitoda da, kullanılan teller ve braketler dişlerin arka yüzeylerine yapıştırılmaktadır.  İncognito ve diğer lingual ortodonti yöntemlerinin en büyük avantajları ise, invisalign yönteminin aksine sadece belirli vakalarda değil daha zor-karmaşık vakalarda da kullanılabilmesidir. 

İncognito ve diğer lingual tedavi tekniklerini pahalı kılan faktör, özel siparişle ve kişiye özel üretilmeleridir.  Diğer tüm ortodontik tedavi yöntemlerinde kullanılan ve fabrikasyon olarak üretilen  braket ve tellerin aksine  incognito yönteminde her şey hastanın ağzına göre özel olarak “altın alaşımından” üretilir. Kısacası bu yöntemde, hastaların dişlerinden alınan ölçüler tıpkı İnvisalign yönteminde olduğu gibi önce yurt dışındaki (Almanya) merkeze gönderilmekte, orada bilgisayar destekli özel bir yazılım yardımıyla kişiye özel olarak üretildikten sonra  tekrar ülkemize yollanmaktadır. İncognito tedavisini diğer lingual yöntemlerden ayıran bir diğer özellik ise, tedavi için kişiye özel üretilen braketlerin, dişlerin arka kısımlarına direkt olarak değil, altından yapılmış bir kaide vasıtasıyla yapıştırılmalarıdır. Bu sayede dişlerin arka yüzleri adeta altın bir yüzeyle kaplanmış gibi olup diğer lingual yöntemlerindeki gibi yeterli ağız hijyeni sağlayamama ve çürük oluşma olasılığı azalmaktadır.  

Yöntemin en büyük dezavantajı ise kişiye özel üretim yapıldığı için, gerek lingual ortodonti de kullanılan diğer yöntemlere gerekse ortodontideki diğer tüm tedavi yöntemlerine göre kat be kat daha maliyetli oluşudur.  Lingual ortodontinin zaten klasik yöntemlere göre oldukça maliyetli olduğu göz önüne alınırsa, incognito yöntemi için ne kadar yüksek bir bedel ödeyebileceğinizi tahmin edebilirsiniz.

Klinik
Dr.Hüseyin Naci Canbuldu
ÇalışmaSaatleri-Adres-Kroki
Randevu

Ortodontik Tedavi
Erken Ortodontik Tedavi
Çocuk ve Gençlerde tedavi
Yetişkinlerde ortodontik tedavi
Braket çeşitleri
Ortodontide diş çekimi
Hızlı üst çene genişletmesi
Ortognatik cerrahi
Ortodontinin faydaları
Pekiştirme dönemi
Sık rastlanan problemler
Öncesi sonrası
Foto galeri
Video galeri

Yeni Hastalar için
Neden Ortodontist?
Tedavi oldum da ne oldu?
İlk randevu
Tedavi İhtiyacı
Ortodontide acil durumlar
Ödeme seçenekleri
Sık sorulan sorular
Kaçınılacak besinler
Ağız bakımı
Randevu talebi
Tıbbi Bilgi Formu
İletişim formu
Ortodonti Sözlüğü
Tavsiye et-Doktorlar için
Tavsiye et-Hastalarımız için

Yeni Teknolojiler
Incognito ve lingual ortodonti
Insignia
Invisalign
Damon sistemi
In-ovation
Geçici ankraj apareyleri
Yumuşak doku lazeri
Smartclip
Ice
Zoom

Eğlence
Renk seçimi
Oyunlar

İletişim
İletişim bilgileri ve kroki
Randevu talebi
İletişim formu
Tavsiye et-Doktorlar için
Tavsiye et-Hastalarımız için
Copyright © 2013   ORTODONTİST DR. Hüseyin Naci CANBULDU